Wymień zbędne odpady na atrakcyjne bilety podczas akcji w Gorzowie

Akcja „Odpady za bilet” to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala mieszkańcom Gorzowa pozbyć się niechcianych elektrośmieci, plastikowych butelek czy makulatury i w zamian otrzymać bilet lub voucher. Impreza, która odbędzie się 26 kwietnia, jest nie tylko okazją do ekologicznego działania, ale także możliwością skorzystania z bogatej oferty warsztatów, atrakcji dla najmłodszych oraz strefy relaksu.
11. edycja akcji „Odpady za bilet” zaplanowana jest na sobotę 26 kwietnia. Miłośnicy kultury, sportu i gastronomii będą mogli wymienić swoje odpady na jeden z 3 tysięcy dostępnych biletów i voucherów. Wydarzenie odbędzie się na placu targowym GRH w godzinach od 11:00 do 15:00.
Akcja ma na celu promowanie segregacji odpadów i recyklingu. Odwiedzający plac targowy GRH między godziną 11:00 a 15:00, którzy przyniosą na przykład trzy małe lub jeden duży sprzęt RTV AGD, dwadzieścia plastikowych butelek, dwadzieścia puszek aluminiowych czy też trzy kilogramy makulatury, będą mogli odebrać bilet lub voucher.
Pierwsze bilety będą dostępne od 11:00 do 11:30. Wydawane będą co pół godziny, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym oddanie odpadów i odebranie nagrody. Ostatnia porcja biletów będzie rozdawana między 14:30 a 15:00.
W puli nagród znajduje się aż 3000 biletów i voucherów do wykorzystania w czterech kategoriach: sport, kultura, rozrywka i gastronomia. Nagrodami będą vouchery do gorzowskich restauracji i kawiarni, bilety do kina Helios i Multikina, teatru oraz filharmonii, a także bilety na mecze drużyny Stali Gorzów.
Oprócz wymiany odpadów na bilety, uczestnicy akcji będą mogli skorzystać z różnorodnych warsztatów. Będą one prowadzone między innymi przez koła gospodyń wiejskich z okolicznych gmin. W programie znalazły się m.in. warsztaty „ekochemia domowa”, podczas których będzie można stworzyć własny płyn do czyszczenia, czy warsztaty tworzenia toreb zakupowych z materiałów recyklingowych.
Nietypowe warsztaty przewidziała Filharmonia Gorzowska, na których będzie można dowiedzieć się, jak tworzyć instrumenty muzyczne z odpadów. Firma Elektrorecykling natomiast zadba o technologiczny aspekt i poprowadzi warsztaty z rozkręcania komputerów oraz robienia owadów z korków.
Na miejscu nie zabraknie strefy relaksu i stoiska informacyjno-edukacyjnego. Każde dziecko, które zdobędzie sześć pieczątek z warsztatów, otrzyma specjalną nagrodę.